Іноді Україні докоряють її клаптиковістю. Мовляв традиції, що береже Львів і Харків, ну м'яко кажучи різні. І знаєте, це нормально. Бо це місцевий колорит, головне, що кожен хоче жити під покривалом української ідеї, і це є головний і об'єднуючий фактор.
Кожен куточок України унікальний. Тож, в серії статей, я поділюся з вами, головними принадами кожного регіону, а також зазначу 10 локацій, які варто відвідати. Деякі будуть вам знайомі, а дещо, буде для вас новим. І ще, формат цього блогу буде тримати нас в межах 10 пунктів, але повірте, що цих місць в рази більше. Тож почнемо.
Сокальщина. Містечко Сокаль, що в півтори години на північ від Львова, знане ще з 11 століття. Зараз тут тихо і затишно, хоча в минулому воно переживало багато буремних часів. Подивитися тут є на що. В містечку зберіглось багато будівель кінця 19 та початку 20 століття, між ними Катедральний собор святих апостолів Петра і Павла. Є і більш давні споруди, наприклад, церква святого Миколая чи то оборонні мури монастиря бригідок* 17 століття. А ще край знаний дуже промовистою вишивкою. Чорно-білий стиль сокальської вишивки дійсно дуже легко вирізнити поміж інших.
*Бригідки як чернечий орден, що виник в Швеції в 14 ст., і не плутати з відомою в'язницею м. Львів, який отримав цю назву, бо знаходиться в жіночому монастирі тих самих бригідок)
2. Замки Львівщини. Відома Золота підкова це 3 (в деяких випадках 4) замки: Підгорецький, Золочівський, Олеський. Іноді сюди додають Свирзький замок. Складно уявити мандрівку на Львівщину без них. Вони в досить гарному стані, і гіди охоче розповідають тут багато легенд і різні історії про привидів. Всі замки знаходяться досить поряд на сході від Львова, що також добре компонує їх в єдиний ансамбль. Якщо ви хочете вийти за межі звичної програми варто, заїхати в Бродівський та Поморянський замки. Вони менш цілісні, і декуди процеси руйнації зайшли вже досить далеко, але це не означає нам варто забувати їх історичну цінність.
А взагалі, Львівщина багата на замкову спадщину і на території області є десятки палаців, замків різного ступеня цілісності.
3. В 40 хвилинах від Львову знаходиться дійсно археологічне багатство. Стільське городище - історико - археологічний заповідник. В 2000х, археологи відкрили, що тут знаходилось величезне місто, яке належало так званим Білим Хорватам в 8-10 столітті. Розміри його в декілька разів перевищували розміри тогочасного Києва, тому Стільське городище вважають їх столицею. Поки що, дуже мало інформації навколо цієї народности, але розставити всі крапки над і допоможе поїздка сюди.
4. Дрогобич, тут добували сіль ще з 13 століття. Потім її експортували по свій Європі, бо ж сіль в минулому була надзвичайно цінною в господарстві. Ще якихось 15 мільйонів років на цьому місці було море, яке залишило після себе поклади солі. Це одне з найдавніших місць видобутку солі в Україні, що діє до сьогодні. Саме тут можна зустрітися з людьми унікальної процесії - солеварами. Ну а потім, так приємно прогулятися середньовічним містечнком, і зупинитися на солодку паузу з сирником з солоною карамеллю.
5. Жовква в путивниках її називають королевською і не даремно. Бо тут була літня резиденція польського короля Яна Собеського. Місто лежить на стратегічному шляху між Львовом та Варшавою в наслідок чого жваво розвилась торгівля, а також була збудована фортеця. А ще, це місто надзвичайно красиве, якщо статус ЮНЕСКО додасть вам більше ваги та поштовх приїхати сюди, хай буде так. Центр міста зачарує вас великою кількістю різних архітектурних об'єктів серед яких ратуша, замок, монастирі та старовинні церкви.
6. Фортецю Тустань, що лежить на Урицьких скелях, що по суті є частиною заповідника Сколівські Бескиди, передгіррям Карпат і просто дуже мальовничою локацією. Фортеця Тустань до наших часів не зберіглася. Вона була суворою спорудою, що розташовувалась помежи скель, що робило її неприступною. Вона слугувала також і середньовічною митницєю. Сюди варто приїжджати восени, коли дерева вкриваються золотавим листям, а бойківське селище Урич проводить етнічний фестиваль БойЄ.
7. Моршин та Трускавець. Відомі в Україні і світі курорти з мінеральною водою. Слово “Нафтуся” гидливо пригадують всі, хто її куштував, але ж ефект! Сюди приїжджають, щоб отримати рекреацію і спокійний відпочинок. Тут багато лікувальних курортів і просто сучасних та затишних готелів, щоб приємно провести час.
8. Славське - невеличке містечко, яке розвиває гірськолижний туризм. Тут є п’ять гір, з яких облаштовані траси та підйомники. Найвідоміший підйомник з гори Захар Беркут, звідки відкривається незабутній вид на гори (він працює і в теплий і в холодний період року). Тут є що робити і влітку: рибалка, прогулянки в гори, збирання грибів та ягід, катання на конях, квадроциклах, купання в чанах - далеко не повний список того як можна розважитися.
9. Гастотури - тут рай! Львів і Львівщина вже давно зарекомендували себе як лідери з гастробрендів. Де ще ви зможете скуштувати буйволиний сир (який до речі ще й дуже корисний, бо безлактозний), або молочну продукцію з овечок тірольської породи? Або як вам таке? Домашній хліб з голомші, спечений за бойківським традиціями? А може малиновий ликер чи вино із ружі? Якщо після цих смаколиків, у вас ще досі не потекла слинка, бо мабуть це тому, що ви вже пакуєте валізу до Львову.
10. Парк сучасного мистецтва. Це місце мабуть найабстрактніший музей на відкритому повітрі в України. Цей унікальний парк розташовано на території курорту. Його мета - дати новий досвід взаємодії з мистецтвом. Величезні просторі зелені поля, на яких височіють досить дивні абстрактні фігури. Це дуже сучасно, тож якщо ви любите арт, гайда на Львівщину!
Підсумовуючи, Львівщина готова вражати та захоплювати. В Travel Ukraine, ми готові створювати та організовувати для вас найцікавішу подорож, щоб ви отримали максимум від відпочинку! Обирайте вже з існуючих турів, або ж ми можемо створити тур спеціально для вас 💛💙
Comments