top of page

ЗАКАРПАТТЯ

Причини відвідати Закарпаття
1. Оздоровитися в цілющих водах
На Закарпатті налічують 382 природні джерела та свердловини мінеральної води. 32 із 36 різних типів мінеральної води, що зустрічаються в Україні, можна знайти в межах регіону.
2. Відвідати «морське око Карпат»
Озеро Синевир є найбільшим і найглибшим високогірним озером України.
3. Відчути дух минулого в середньовічному замку
На території Закарпаття розташовані будівлі і руїни дванадцятьох середньовічних замків.
4. Потрапити в квітучу казку
Щовесни Закарпаття розцвітає: Ужгород дивує своїми сакурами, поблизу Хуста цвітне долина нарцисів, а схили гір вкриваються безліччю крокусів.
5. Побувати на найбільш високогірному курорті України.
В урочищі Драгобрат розташувався найвищий однойменний гірськолижний курорт в Українських Карпатах.
6. Піднятися на найвищу точку України.
Говерла – найвища точка Український Карпат та всієї України, лежить в межах Закарпаття, звідки також зручно підніматися на вершину.

Ужгород 

Ужгород – це місто, що немов зійшло зі сторінок книги, де кожен куточок дихає історією, а кожна вуличка сповнена легендами.

В самому серці казкового Ужгорода, на вершині Замкової гори, височіє велична твердиня — Ужгородський замок. За могутніми оборонними стінами криється історія, що налічує не одну сотню років та не один десяток битв і облог. Це один із найстаріших замків у всій Україні, справжній символ міста і його гордість. За довгий період свого існування, замок був свідком багатьох доленосних подій, що свого часу по-справжньому творили історію.

Проте справжні загадки замку криються не лише на його поверхні, а й під землею. Легенди розповідають про таємні підземні ходи, що з'єднують Ужгородський замок з іншими фортецями Закарпаття. Ці підземні лабіринти, оповиті таємницями, можливо, зберігають відповіді на безліч нерозгаданих питань історії.

Перебуваючи тут, серед старовинних мурів, у затінку вікових дерев, неможливо не відчути себе частинкою чогось справді великого.

Мукачево 

Мукачево – це містечко з багатим історичним минулим, архітектурою, що заворожує та затишними вуличками. А ще, це місто із непереможним замком, який немов величезний вартовий, стоїть на сторожі своїх мешканців от вже сотні років.

Замок Паланок здіймається над містом на 68-метровому згаслому вулкані та зберігає безліч таємниць. Стародавній Мукачівський замок, обвіяний легендами і переказами, є однією із лише п’яти фортець в усій Європі, який жодного разу не був взятий штурмом. В його стінах досі відчувається подих минулого, коли доблесні воїни мужньо захищали його від нападу ворогів. Ні половці, ні монголи, що так жадали свого часу завоювати цю неприступну твердиню, так і не змогли здолати її могутніх стін.

Тож, Паланок справедливо можна називати «непереможним замком», стіни якого зберігають у собі історії про відвагу, мужність і нескореність волі.

Кваси

В цьому місці поєдналися дві найкращі речі – велич і краса гірської природи та запаморочлива кількість смачних страв. Невеличке село Кваси здивує вас крафтовою гастрономією. Тут, у цьому унікальному та екологічно чистому куточку України, ви матимете змогу насолодитися справжніми органічними продуктами, що виготовляються серед Карпатських гір.

Перед вами розкриються таємниці смаків, що зберігалися століттями: саме тут виготовляють сири за стародавньою карпатською традицією. А поціновувачі напоїв обов’язково оцінять справжнє гуцульське пиво із неповторним карпатським колоритом, що зварене на воді із гірського мінерального джерела. Ну а на десерт неодмінно влаштуйте собі свято та поласуйте карпатським морозивом.

Кваси приємно вразять вас крафтовими смаками!

Берегове

А чи знали ви, що Закарпаття з давніх-давен є одним із найважливіших винних регіонів у всій Україні? Завітайте до містечка Берегове й пізнайте всю унікальність культури місцевого виноробства.

Подейкують, що мистецтво робити вино тут сягає своїм корінням сивої давнини й зародилось більш ніж тисячу років тому. Берегове сміливо можна назвати стародавньою столицею вина, адже саме тут, серед мальовничих пагорбів і долин, століттями невпинно розвивається ця благородна традиція. 

Тут діє перший на Закарпатті Музей виноградарства і виноробства, де можна дізнатися про всі тонкощі цього мистецтва, побачити старовинні знаряддя та стати ближчим до місцевих традицій, які так ретельно плекалися століттями. А ще, Берегове — це місце, де розташовані автентичні українські виноробні, кожна з яких має свій унікальний характер і стиль. Відвідавши їх, ви зможете не лише скуштувати чудові вина, але й відчути теплоту і гостинність місцевих жителів, для яких виноробство — це більше, ніж просто ремесло.

Іза

Село Іза – закарпатська столиця лозоплетіння, де старовинне ремесло, що передається з покоління в покоління, вже майже два століття залишається невід'ємною частиною життя місцевих мешканців. Лозоплетіння тут живе в руках умілих майстрів, які перетворюють його на справжнє мистецтво.

Сьогодні Іза нагадує живий музей під відкритим небом, де на кожній вулиці милують око найрізноманітніші вироби місцевих майстрів. Тут безліч дивовижних речей, які заслуговують на увагу: від витончених кошиків до оригінальних елементів декору, від елегантних ваз до зручних меблів, від шкатулок до тарілок. Та в кожному плетиві втілено не лише практичність, але й душу майстра, що творить з любов'ю та натхненням. Кожен ремісник тут має власні секрети, які звісно ж, зберігає в таємниці.

Колочава

Колочава розкинулась у мальовничому місці посеред Українських Карпат, оточена природними дивами.

Та славиться вона не лише своїми захоплюючими пейзажами, але й тим, що це єдине в Україні село, у якому діє аж десять музеїв!

Місцеві мешканці з особливою любов’ю і шаною зберігають своє культурне надбання. Кожен музей тут – це подорож у минуле, що нагадує про життя попередніх поколінь. Тут ви можете завітати до першого сільського музею побуду та архітектури Закарпаття – музею під відкритим небом «Старе село», де зберігаються самобутні пам’ятки культури місцевих мешканців. Є тут і єдиний в Україні музей, присвячений унікальній карпатській вузькоколійці. Але це ще не все.  В Колочаві бережуть пам’ять про колись одну із найпоширеніших, та водночас найскладніших професій в Українських Карпатах – легендарних бокорашів.

Музеї Колочави – це не просто сховище старовинних предметів, а живий зв'язок із минулим, що дозволяє відчути душу Карпат. Кожен з них зберігає частинку життя гір та має чим здивувати.

Косонь

Природа щедро обдарувала Закарпаття численними джерелами цілющих термальних вод, серед яких особливе місце займають джерела села Косонь.

Вода джерел села Косонь особлива, адже вона, за дослідженнями вчених, абсолютно унікальна за своїми хімічними властивостями. Тут можна відпочити, перевести сили, набратися енергії та, звісно ж, оздоровитися.

Термальна вода з місцевих родовищ наповнює організм багатьма необхідними речовинами та мікроелементами. Кожне з родовищ має свої особливості та цілющі властивості. В залежності від джерела, термальні води містять різні комбінації мікроелементів, таких як залізо, кальцій, цинк, хром, ванадій, магній та інші. Занурюючись у термальні води, ви відчуваєте, як ваше тіло наповнюється життєвою силою, а душа знаходить спокій та гармонію. Тут на вас чекають термальні комплекси, де створено всі умови для комфортного відпочинку та оздоровлення.

Закарпаття, з його багатою історією, мальовничими краєвидами та щедрими дарами природи, запрошує кожного відчути на собі цілющу силу термальних джерел Косоні.


ДЕ ЖИТИ?*

ТРУБА

ГІТАРА

jjjjj

ДЕ ЇСТИ?*

ТРУБА

ГІТАРА

БАРАБАН

ГІДИ*

ТРУБА

ГІТАРА

БАРАБАН

ЩО ВІДВІДАТИ?* 

ТРУБА

ГІТАРА

БАРАБАН

* Наші рекомендації є не є комерційною рекламою, а лише ті послуги та сервіси, якими ми користуємось самі і радимо нашим туристам.

ФОТО ГАЛЕРІЯ

bottom of page