ХМЕЛЬНИЧЧИНА
Причини відвідати Хмельниччину
1. Прогулятися дном доісторичного моря
Національний природний парк «Подільські Товтри» – це унікальна ландшафтна система, яка сформувалася 14-25 млн років тому і була бар’єрним рифом двох колишніх морів – Тортонського і Сарматського.
2. Побувати на фестивалі у Кам’янці-Подільському
Кам'янець-Подільський є центром українських фестивалів, де проходять різноманітні культурні заходи, етнографічні та історичні фестивалі. Місто амбіційно претендує на звання фестивальної столиці України.
3. Відвідати унікальну печеру Атлантиду
Атлантида приваблює своєю красою кристалів, які прикрашають зали і гроти підземного світу. Це одна із найкрасивіших гіпсових печер в усій Європі.
4. Провести найкрасивіший захід сонця на Бакоті
Цей мальовничий куточок Хмельниччини, де води Дністра зливаються з горизонтом, вражає найкрасивішими заходами сонця в усій Україні.
5. Освіжитись біля водоспаду
На території Дунаєвецького району Хмельниччини є близько десятка водоспадів. Найвідомішими з них вважаються: вісімнадцятиметровий Малієвецький водоспад та водоспад Бурбун.
6. Навчитися давньому мистецтву
Майстри села Самчики відроджують унікальну традицію самчиківського розпису та залюбки проведуть для охочих майстер-клас.
Кам’янець-Подільський
Кам'янець-Подільський – одне з найдавніших і найкрасивіших міст України, що вражає багатством своєї історії, котра ще з давніх часів переплітає тут між собою різні народи, цивілізації та релігії.
Зовсім не дарма це місто також називають не інакше як «квітка на камені». Розкинувшись на скелястому півострові, що омивається водами річки Смотрич, Кам’янець-Подільський гармонійно вписується у тутешні мальовничі пейзажі, немов живописний витвір, створений самою природою. В серці міста – Кам’янець-Подільська фортеця – твердиня, що от вже майже тисячу років стоїть на варті міста. Вона бачила нелегкі бої та багатьох бажаючих здолати її неприступні мури, однак природа та розум людини перетворили фортецю на таку бажану, але недосяжну мрію.
Кам'янець-Подільський – це не просто місто, а жива легенда, що продовжує творитися й сьогодні. А краса і велич «квітки на камені» залишаються у пам'яті кожного, хто хоч раз ступив на цю землю.
Хмельницький
Зручно розташований на берегах річки, Хмельницький – це сучасне та затишне місто, уся історія якого так чи інакше завжди була пов’язана із його головною водною артерією – Південним Бугом, що вже давно став візитівкою міста.
І якщо Південний Буг є серцем Хмельницького, то не дивно, що саме тут знаходиться і його найромантичніше місце – Острів кохання. Це одна з улюблених локацій усіх відпочивальників, де можна віднайти натхнення та спокій. За часи свого існування, невеличкий, проте дуже мальовничий острівець встиг обрости величезною кількістю легенд, що неодмінно пов’язанні з коханням. І досі подейкують, що ті, хто приходить сюди із чистими помислами, знайдуть відповіді на всі свої найзаповітніші питання.
Маліївці
Маліївці – це захована від людського ока справжня перлина Хмельниччини.
У невеличкому селі розташувалась дивовижна резиденція – розкішний кам’яний палац відомого графського роду Орловських. Маєток, виконаний у стилі раннього французького класицизму, збудували ще наприкінці XVIII століття. Сьогодні він досі вражає своєю красою, залишаючись одним із найкраще збережених палаців у всій Україні.
Навколо розкинувся не менш вражаючий мальовничий парк із 200-річними деревами та головною його окрасою – рукотворним 18-метровим водоспадом. Цікаво, що свого часу парк закладався напрочуд особливим способом – аби образи його форми нагадували кленовий листок.
Прогулюючись резиденцією, можна відчути, що атмосфера цього місця немов переносить у минуле – часи, коли шляхетні гості, насолоджуючись природою, ходили доріжками парку, а палац приймав гучні й розкішні бали.
Самчики
Протягом століть покоління українців на Хмельниччині передають одне одному традиції самобутнього народного мистецтва. От і в невеличкому селі Самчики знайшовся абсолютно унікальний вид декоративного мистецтва – самчиківський розпис.
Із давніх часів у Самчиках зародилася традиція прикрашати свої оселі особливими візерунками-оберегами. Самчиківський розпис зачаровує сюжетними композиціями, виконаними великим зубчастим малюнком, схожим на витончений гобелен. Кожен елемент візерунку, відтінок і форма несе в собі глибокий зміст, розкриваючи перед нами цілий світ символів і традицій, які можна розгадувати знову й знову.
Пройшовши крізь роки, сьогодні самчиківка відроджується завдяки місцевим майстрам, що не тільки зберігають його традиційні елементи, а й розробляють нові власні сюжети. Вони вплітають сучасність у вікову спадщину, збагачуючи її новими формами, і таким чином продовжують життя цього унікального мистецтва.
Бакота
Бакота – місце якого немає на жодній карті або справжнє море на Дністрі.
Колись столиця цілого краю, сьогодні Бакота – це затоплене село, що притягує своєю мальовничою природою та заворожуючими панорамами.
Тут величний Дністер віддзеркалює блакитне небо, а високі зелені пагорби зі скелястими берегами захищають від холодних вітрів. Серед мальовничих пейзажів б'ють цілющі джерела, а древній скельний монастир зберігає свої таємниці. Найкрасивіші світанки та заходи сонця в усій Україні розгортаються саме тут, де небо і вода зливаються в єдине ціле.
Це куточок Хмельниччини, де можна зануритися в тишу, поринути у власні думки, відновити сили та сповнитися енергією від єднання з природою.
Антоніни
А чи знали ви, що на Хмельниччині є справжнє селище-музей під відкритим небом?
Історія селища Антоніни почалась із кохання – свого часу воно стало подарунком закоханого Ігнація Мальчевського своїй дружині, від чийого імені й походить назва населеного пункту. Антоніни впродовж тривалого часу були місцем зустрічей аристократії, справжньою меккою, де проводили дозвілля вельможі.
І от, вже більше століття візитівкою селища є ціле містечко у стилі фахверк – ряд будівель колишнього палацового ансамблю і маєтку Санґушків-Потоцьких, де ви одразу відчуєте подих минулого.
Прогулюючись вуличками Антонін, легко перенестись на сотню років назад, адже на кожному кроці вас зустрічає безліч унікальних вілл, що разом складають неповторний ансамбль. Антоніни — це місце, де час зупинився, залишивши в кожній деталі пам’ять про минулі епохи та велич аристократичного життя.
Старокостянтинів
Місто-захисник Волині, що розкинулося неподалік від Хмельницького, славиться своєю героїчною історією. Старокостянтинів здобув свою незламну славу за часів князя Василя Костянтина Острозького. Саме тоді почали оживати численні собори, зводитися могутні укріплення та легендарний неприступний Старокостянтинівський замок, який гордо височіє на злитті річок Случ та Ікопоть.
Поряд із замком князів Острозьких стоїть сторожова вежа, символ героїчного міста та визначна пам'ятка архітектури Середньовіччя. Вона слугувала надійним спостережним пунктом, з якого завчасно помічали ворога та наносили нищівні удари по його позиціях.
Про стійкість Старокостянтинова говорить те, що саме через ці землі свого часу проходив «Чорний шлях», яким татарська орда гнала невільників до Криму, проте незважаючи на всі загрози, місто жодного разу не було подолане ворожими військами.
І сьогодні Старокостянтинів залишається символом незламного духу та непереможної сили, що не в змозі здолати ані час, ані вороги.
ДЕ ЖИТИ?*
ТРУБА
ГІТАРА
jjjjj
ДЕ ЇСТИ?*
ТРУБА
ГІТАРА
БАРАБАН
ГІДИ*
ТРУБА
ГІТАРА
БАРАБАН
ЩО ВІДВІДАТИ?*
ТРУБА
ГІТАРА
БАРАБАН